Hva er team Splitkon?

Team Splitkon er opplegget rundt satsningen til langrennsløper Per Kristian Nygård.

Splitkon AS er en lokal bedrift fra Modum kommune. Splitkon er markedsledende på massive trekonsktruksjoner.

Per Kristian kommer fra Buskerud skikrets, og representerer klubben Vestre Spone IF. I en alder av 27 år har Per Kristian vært med i sporten i 10 år. Sakte men sikkert har de rette valgene blitt tatt, tusenvis av treningstimer lagt ned og knallhard jobbing mot å nå toppen.

Per Kristian har siden 2006 hatt Steinar Mundal som trener og mentor. Som følge av kyssesyke og dårlige resultater i 13/14 sesongen, mistet PK plassen på Team Leaseplan go. Resultatet av det leser du om nå! Ny motivasjon til å fortsette klatringen på resultatlistene, og et eget mini team som skal sørge for det administrative. Følg med!

Utvalg av forskjellige artikler om Per Kristian

Seier i seterløpet
Går for sin 7. seier i seterløpet
Seier i Koboltgruvene Opp
PK Nygård og Splitkon fortsetter samarbeidet
Nygård på samling med Leksvik Elite – langrenn.com (12.07.14)

Nygård vant norges raskeste 5km – k14ondis.no (06.07.14)
– Jeg ble forbanna. – langrenn.com (08.05.14)
Raskest opp «Dokka opp» – bygdeposten.no (04.06.12)
Sterk 7 plass – bygdeposten.no (02.12.11)
Seier i extremløp – langrenn.com (01.07.10)
KM seier 2010 – dt.no (01.02.10)

Bli kjent

post2

Per Kristian Nygård
Født: 1987
Klubb: Vestre Spone IF
Sivilstatus: Samboer